Vitajte na mojej stránke ! 

 

    Moje meno je Marek Hradecký a som umelecký kováč. Narodil som sa v roku 1982 a už odmalička ma fascinovala práca s kovom. Preto som sa rozhodol vyštudovať odbor umelecké a remeselné spracovanie kovov. Od tej doby sa umeleckému kováčstvu venujem profesionálne, momentálne ako živnostník v malej rodinnej firme.

    Uprednostňujem ručnú prácu kutia železa v ohni, pri ktorej môžem nielen ja, ale aj zákazník naplno uplatniť svoju predstavivosť a fantáziu. Okrem tradičných kováčskych techník však využívam aj nové moderné technologické postupy.  Taktiež poskytujem lacnejšiu možnosť zhotovavania výrobkov z polotovarov.

    Dielňa, v ktorej svoje výrobky tvorím je  technologicky moderná a po finančnej a personálnej stránke nezávislá a spoľahlivá azda aj preto, že sa snažíme pracovať kvalitne a rýchlo.

Špecializujem sa na:

  • kované brány a ploty  (posuvné, samonosné, krídlové, aj s pohonmi),
  • mreže,
  • zábradlia (balkonové, terasové, schodiskové),
  • schodištia (oceľové konštrukcie),
  • kovaný nábytok (postele, stoličky, stoly, police, zrkadlá...),
  • interiérové doplnky (svietniky, kľučky, vešiaky, plastiky, kvetináče,...),
  • exteriérové doplnky (záhradný nábytok, kovaný nábytok ,krbové náradie, rošty, stojany,...),
  • vývesné štíty, reklamné a informačné tabule,
  • zámočnícke práce,
  • ... skrátka všetko, čo Vám len napadne : )     

 

    Je veľa možností spracovania kovu a použitia rôznych kováčskych techník, ktoré sa dajú kombinovať s drevom, kameňom, či sklom. Na žiadosť zákazníka je možné výrobok zinkovať, čím sa predĺži jeho životnosť. Následne sa môže upraviť práškovým lakovaním.

    Ak sa Vám na tejto stránke niečo zapáči, prípadne máte záujem o ďalšiu spoluprácu, neváhajte ma kontaktovať.